Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek: 8:00 - 17:00

hydroizolacja-piana-pur Sokołów Małopolski

Hydroizolacja domu pianą PUR (poliuretanową)

Hydroizolacja domu pianą PUR (poliuretanową) jest jednym z popularnych sposobów ochrony budynku przed wilgocią. Piana PUR to materiał poliuretanowy, który jest aplikowany na powierzchnię ścian, dachu, fundamentów lub innych miejsc narażonych na wodę.

Piana PUR jest produktem dwuskładnikowym, który składa się z dwóch składników: polioli i izocyjanianów. Gdy te dwa składniki są połączone, reagują ze sobą i tworzą pianę o zamkniętych komórkach. Piana ta jest aplikowana na powierzchnię za pomocą specjalnego urządzenia w postaci piankarki, która wytwarza pianę o dużej objętości. Po nałożeniu piana PUR rozprzestrzenia się, wypełnia nierówności i szczeliny, tworząc jednolitą, wodoodporną powłokę.

Zalety hydroizolacji pianą PUR to:

  1. Doskonałe właściwości izolacyjne: Piana PUR ma bardzo wysoką wartość izolacyjną, co przyczynia się do zmniejszenia strat energii cieplnej i obniżenia kosztów ogrzewania i chłodzenia budynku.
  2. Wodoszczelność: Piana PUR tworzy jednolitą i elastyczną powłokę, która skutecznie chroni przed wilgocią, wodą deszczową i kondensacją.
  3. Redukcja mostków termicznych: Dzięki aplikacji piany PUR na całej powierzchni można skutecznie zredukować mostki termiczne, które prowadzą do utraty energii.
  4. Trwałość: Piana PUR jest odporna na starzenie, rozpuszczalniki i większość czynników atmosferycznych, co sprawia, że jest trwałym rozwiązaniem na długie lata.
  5. Szybka i łatwa aplikacja: Pianę PUR można stosunkowo łatwo i szybko aplikować na różne powierzchnie, co przyspiesza proces hydroizolacji.

Warto jednak pamiętać, że hydroizolacja pianą PUR wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, dlatego zaleca się skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się tego rodzaju pracami. Fachowiec będzie w stanie prawidłowo ocenić warunki i zapewnić odpowiednie przygotowanie powierzchni oraz właściwą aplikację piany PUR, aby osiągnąć najlepsze rezultaty i uniknąć ewentualnych problemów w przyszłości.

Wycena ocieplenia pianą PUR

    Przeczytałem/am i akceptuję Politykę Prywatności